"Spełniły się dni pięćdziesiątnicy"
Zmartwychwstał Pan ALLELUJA !
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.


1. Jutro przypada święto Maryi Matki Kościoła, msze św. będą jak w święta zniesione przez państwo o godzinie 7, 9 a po południu o godzinie 18. od jutra rozpoczyna się miesiąc czerwiec stad codziennie po mszy św. będzie litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Jutro przypada również dzień dziecka

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek spowiadamy rano przed mszą św. o godzinie 7 a po południu od godziny 16.30. ponieważ państwo powoli likwiduje obostrzenia związane z epidemią więc zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież która przerwała I piątki w związku z epidemią. Przed południem w piątek odwiedzimy po dwumiesięcznej przerwie chorych z komunią św. Jeszcze przez najbliższy tydzień możemy korzystać ze spowiedzi wielkanocnej.

3. W sobotę nabożeństwo fatimskie połączone ze mszą św. będzie o godzinie 18, będzie również procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na dróżki różańcowe. Figurę kwiatami przystroją parafianie z ul. Sikorskiego. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

4. W sobotę 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 8 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Jak słyszeliśmy w mediach od dzisiaj w kościele nie ma wyznaczonej ilości wiernych, kościół jest otwarty dla wszystkich ale pamiętajmy o odległościach bezpiecznych w ławkach.

7. Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klasy IIIb na spotkanie przed I Komunią św. do kościoła we wtorek po mszy św. wieczornej.

8. Po dwu miesiącach przerwy spowodowanej epidemią wracamy w czerwcu do kursów przedmałżeńskich w parafii farnej w Jaśle. Przed wakacjami nie będzie już nauk przedmałżeńskich, które były w poniedziałki ale będą nauki przedślubne tak jak do tej pory w drugie środy miesiąca o godzinie 18 w domu parafialnym przy jasielskiej farze. Zapraszamy zwłaszcza tych narzeczonych którzy planują swoje śluby na jesień.

9. Pod chórem na stoliku jest do wzięcia prasa katolicka.

10. W maju z parafii do wieczności odeszli:
✞ Jan Chmiel,
✞ Zofia Honeiser,
✞ Jan Mikuś,
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020r.

1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie na nabożeństwie majowym.
W przyszłą niedzielę przypada Zesłanie Ducha św. w polskiej tradycji Zielone Świątki, jedno z najważniejszych świat w kościele katolickim.
Zesłanie ducha św.

2. We wtorek w naszych modlitwach pamiętamy o naszych matkach.

3. Jeszcze pozostało dwa tygodnie aby skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej i przyjąć komunię św. nie zmarnujmy tego czasu i spełnijmy ten nasz chrześcijański obowiązek.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III z Jareniówki za nasadzenie kwiatów przy kościele.

5. Za ławkami jest prasa katolicka; niedziela i Gość Niedzielny.
6 niedziela Wielkanocna 17.05.2020r.

1. Jutro przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Polecajmy Bogu przez jego wstawiennictwo naszą parafie, dziękujmy Bogu za to że epidemia nas jakoś szczęśliwie omija, polecajmy nasze rodziny abyśmy wszyscy po tym trudnym czasie nie stracili wiary i wrócili do kościoła i do sakramentów św.
Na jasielskim rynku jest wystawa o św. Janie Pawle II, również telewizja polska na dzień jutrzejszy przygotowała wiele programów związanych z tą rocznicą.

2. Od jutra przez najbliższe 3 dni przypadają tzw. dni krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Od dzisiejszej niedzieli w ramach rządowych rozporządzeń zwiększa się ilość parafian na mszy św. W naszej parafii może modlić się na mszy św. 60 osób oprócz tych którzy gromadzą się na zewnątrz.

6. Przypominamy że w lipcu nie odbędzie się pielgrzymka do Włoch. Osoby zapisane niech meilem przekażą do biura Credo organizatora pielgrzymki, nr. rachunku na który będzie wpłacona złożona zaliczka.

7. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do 7 czerwca do Uroczystości Trójcy św. spowiadamy codziennie przed mszą św. rano i wieczorem oraz na każdej mszy św. w niedzielę jeszcze w zakrystii ministranckiej obok bocznego wejścia do kościoła.

8. Na stoliku za ławkami znajdują się do wzięcia dla rodzin foldery Caritas z litanią do św. Jana Pawła II. Jest tam również prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
5 niedziela Wielkanocna 10.05.2020r.

1. We czwartek czcimy w liturgii św. Macieja Apostoła a w sobotę św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

2. W najbliższy 3 piątek miesiąca wychwalamy Boże Miłosierdzie , po mszy św o godzinie 18 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia czas na prywatna adorację do godziny 21 i zakończenie błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.
Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

3. W sobotę nie będzie dyżuru prawnika.

4. W ostatnich dwu miesiącach na wskutek obostrzeń rządowych było nas niewielu na mszy św. a parafia musi funkcjonować , trzeba płacić zobowiązania, rachunki, wykonywać przelewy bankowe, dlatego jesteśmy wdzięczni wielu rodzinom z naszej parafii, które w marcu i kwietniu ofiarowały swoje ofiary na konto parafii albo bezpośrednio w kopercie do nas kapłanów. Dziękujemy za wszelkie gesty solidarności z parafią i za odczucie że wszyscy jesteśmy wspólnotą wtedy kiedy jest dobrze ale również w trudnych czasach a w takich przyszło nam żyć.
Bóg zapłać za wszelkie gesty pamięci.

5. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, w tym roku nie było spowiedzi przed świętami z powodu epidemii ale możemy korzystać ze spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą św. rano lub wieczorem oraz podczas mszy św. niedzielnych w zakrystii dla ministrantów. Zapraszamy.

6. W lipcu parafia nasza planowała wyjazd pielgrzymkowy do Włoch. Epidemia korona wirusa pokrzyżowała nasze plany. Niestety pielgrzymka nie odbędzie się w tym roku. Planujemy odłożyć ją za rok w czasie lipcowym z taka sama trasą. Z tej racji nie wpłacamy drugiej transzy finansowej na konto biura w maju jak to było planowane. Biuro pielgrzymkowe Credo prosi aby na ich maila wysyłać nr. rachunków bankowych poszczególnych uczestników a oni po negocjacjach z hotelami we Włoszech będą odsyłać zaliczkowe kwoty które wpłaciliśmy w grudniu ubiegłego roku.

7. Rok 2020 jest rokiem pielęgniarstwa na świecie a najbliższy wtorek to dzień pielęgniarki i położnej. Módlmy się w intencji pielęgniarek które narażają swoje życie walcząc z epidemią i niestety umierają również z powodu zakażenia a czasem dotyka ich agresja i ludzka niewdzięczność, wspierajmy je duchowo.

8. Siostry Wizytki w Jaśle w tym roku świętują 100 lecie kanonizacji św. Marii Małgorzaty Alacocue, mistyczki i krzewicielki kultu Najśw. Serca Pana Jezusa. Możemy w dniach odpustowych będąc u nich w klasztorze zyskiwać odpust zupełny.

9. Na stoliku za ławkami jest prasa katolicka.
4 niedziela Wielkanocna 3.05.2020r.


1. Dziś w 4 niedzielę Wielkanocy w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Polecamy Bogu kleryka z naszej parafii i prosimy o nowe powołania do życia w kapłaństwie i zakonie.

2. Dziś przypada również Święto Konstytucji 3 maja.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca

4. W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Codziennie trwają nabożeństwa majowe o godzinie 18 a w niedzielę o godzinie 17.

6. Pierwsze Komunie św. dzieci w naszej parafii będą w niedziele w czerwcu natomiast Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV w tym roku będzie wyjątkowo we wrześniu.
O dokładnych terminach poinformują dzieci katecheci.

7. W kwietniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
✞ Alina Garczyńska,
✞ Maria Baczyńska,
✞ Stefan Szczepanik,
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Refleksje

01 czerwiec 2020

  • Jak w domu
    Kiedy mówimy „matka” zwykle myślimy zwłaszcza o codzienności. O tysiącu potrzeb...
  • Wiara, nadzieja, miłość
    Spotkanie z tą Osobą, którą nazywamy Parakletem, Duchem Prawdy, Pocieszycielem – odbywa się jakby mimochodem...

Ościenne parafie

Szukaj na stronie

Losowe zdjęcie

© 2020 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.