XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA

20 niedziela zwykła 20.08.2017r.

 

1. W tym tygodniu przypada we środę wspomnienie bł. Władysława Findysza , uroczystości odpustowe w Nowym Żmigrodzie o godzinie 11. we czwartek św. Bartłomieja apostoła.

 

2. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przypada odpust w naszej parafii Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku przypada 300 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej w Częstochowie. Msze św. będziemy odprawiać jak w niedzielę oprócz mszy o godzinie 12:15. Suma odpustowa będzie o godzinie 11 a po niej procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na mszę św. ku czci naszej patronki której wiele zawdzięczamy. Spowiedź św. przed odpustem będzie w piątek od godzinie 17.

 

3. W ostatnich dniach nastąpiły zmiany personalne w naszej diecezji, zmiany te dotknęły też naszą parafię. Odchodzi od nas po 3 latach pracy duszpasterskiej ks. Mateusz Mądro, który pozostawił wiele dobra; oaza, czuwania młodzieży w I środy, koncerty uwielbienia, rekolekcje dla młodzieży w Lipinkach to tylko niektóre z jego doświadczeń które pozostawił w naszej parafii.

Dziękujemy mu za wszelkie dobro które czynił i życzymy wielu łask Bożych na pracę duszpasterska w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.

Do naszej parafii przychodzi ks. Mariusz Wawrzynek z parafii Lutcza, życzymy mu aby wszedł w ślady ks. Mateusza i kontynuował pracę duszpasterską w naszej parafii.

 

4. W najbliższy piątek do godzinie 14 na parkingu przed plebania można będzie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jako pomoc dla polskich misjonarzy.

 

5. Po skończonej mszy św. u ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.

Refleksje

Źródła nie znaleziono

Ościenne parafie

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
Posłuchaj klikając w symbol Play
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz:
 

Szukaj na stronie

© 2018 Oficjalna strona parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle dekanat Jasło Wschód - diecezja Rzeszowska.