XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

25 niedziela zwykła 24.09.2017r.

1. Apel ks. Biskupa J. Wątroby.

 

2. W odpowiedzi na prośbę ks. Biskupa w najbliższą niedzielę 1 października w ramach akcji „Zatrzymaj aborcje” możemy złożyć swój podpis wraz z pesel na stoliku przed kościołem.

 

3. W piątek przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. dziękczynną o godzinie 17 pielgrzymów do Fatimy z grupy lipcowej, po mszy św. będzie spotkanie w Domu Parafialnym.

 

5. W sobotę 7 października organizowana jest ogólnopolska akcja Różaniec do granic, również Akcja Katolicka z naszej parafii włącza się w to dzieło.

Już dziś zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tej akcji.

Planujemy udać się w tym dniu do parafii Polany gdzie będzie konferencja, msza św. adoracja eucharystyczna a następnie odmawiając 4 części różańca św. o pokój w Polsce i na świecie udamy się z różańcem do Huty Polańskiej ok. 5 km.

Na ten dzień zamówiliśmy autokar który zabierze nas o godzinie 9:30 sprzed kościoła i przywiezie wieczorem po godzinie 17.

Osoby chętne do modlitwy i na wyjazd mogą się zapisać dziś po mszy św. w zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł.

 

6. Za tydzień w przyszłą niedziele rozpoczyna się październik czas nabożeństw różańcowych które będziemy odprawiać zawsze o godzinie 17.

Dzieci w przyszłą niedziele na nabożeństwie otrzymają plansze na którą będą wklejać obrazki związane z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

 

7. Tegoroczne spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania są w naszej parafii w następującym porządku:

 • grupa ks. Mariusza ma spotkania w 2 i 4 środę miesiąca
 • grupa ks. Dominika w 2 i 4 wtorek miesiąca.

Prosimy rodziców o zainteresowanie się swoimi dziećmi aby korzystały z tych spotkań.

 

8. We wtorek 26 września o godzinie 19:30 w Domu Parafialnym będzie spotkanie chóru dziewcząt które przygotowywały ubiegłych latach koncerty uwielbienia.

 

9. W ostatnia 3 niedzielę miesiąca zebraliśmy 5820 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

 

10. Od 1 października zostanie uruchomione weekendowe połączenie kolejowe z Jasła do Krakowa. Wyjazd z Krakowa w piątek i powrót do Krakowa w niedzielę wieczorem, dokładny program jest na miejskich plakatach.

 

11. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • 2017-10-22, 29. Niedziela zwykła
  Mt 22,15?21
  Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie. Posłali więc do Niego uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?”.
  Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: „Czemu Mnie kusicie, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową”. Przynieśli mu denara.
  On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?”. Odpowiedzieli: „Cezara”. Wówczas rzekł do nich: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: